Fontos:
Ma már ismert, hogy a kék fény ártalmas a szem fényérzékeny törőközegeire és a látóideg-hártyára. A leginkább azoknak kell erre figyelni, akik már átestek valamilyen szemészeti műtéten, lézeres kezelésen.
Tudta?
A mobiltelefonok, a számítógépek és a televíziók kék fényt bocsátanak ki, a fény olyan spektrumát, amely vélhetően megszakítja az alvás-ébrenlét ciklusait és fejfájást okoz.
Mit tehet?
Csökkentse a digitális szemfeszültséget.
Gátolja a kék fény szembejutását! Viselje a kék fényt blokkoló lencséket a makula egészségi állapotának megőrzése érdekében.
Áttekintés:
Hallott már monitor szemüveg alkalmazásának előnyeiről? Segítenek abban, hogy tisztán lássa a képernyőt, enyhítse a szem digitális megerőltetését és kiszűrje a káros kék fényt?
Igen, ezek az eszközök segíthetnek a szem digitális megterhelésének enyhítésében, és blokkolhatják vagy kiszűrhetik a képernyőről származó kék fényt is.
Amit talán nem vesz észre, hogy a kék fény tükröződése hogyan befolyásolja a látását. A digitális képernyőknek való kitettség olyan tüneteket okozhat, mint fejfájás, szemszárazság vagy homályos látás, ha a mértékletességet nem gyakorolják.
Számítógépes látszerészeti eszköz viselésével és a képerny előtt töltött idő figyelembevétele csökkentheti a digitális szemfeszültséggel járó tüneteket.
Mi a digitális szemfeszültség:
Tünetei:
- homályos látás
- kettős látás
- szemfáradtság
- száraz szem
- irritált szem
- vörös szem
- szemrángás
- fejfájás
Ez a probléma akár nyaki és vállfájdalmat is okozhat.
Mekkora a probléma?
A The Vision Council szerint az amerikai felnőttek körülbelül 80% -a számol be arról, hogy digitális eszközöket napi két óránál hosszabb ideig használ, 59% -uk pedig a digitális szemfeszültség tüneteit tapasztalja.
Mi a kék fény?
Életünk a digitalizáció irányába halad - hogyan boldogultunk okostelefonunk nélkül? - de a digitális eszközök hosszan tartó használata megnöveli a káros kék fény hatását, ami digitális szemfeszültséghez és akár alvási nehézségekhez vezethet.
Hogyan védheti meg szemét a kék fény káros hatásaitól?
- Ne használja készülékeit lefekvés előtt. A kutatások azt mutatják, hogy a kék fénynek való kitettség megakadályozhatja, hogy jól aludjon.
- Tartson szüneteket az eszközhasználat során. Kövesse a 20-20-20 szabályt a digitális szemfeszültségi tünetek kockázatának csökkentése érdekében. Mi a szabály? 20 percenként 20 másodpercet nézzen legalább 20 méteres távolságba.
- Szerezzen be kék fényt szűrő lencséket, amikett kifejezetten a szem digitális megterhelésének megkönnyítésére és a káros kék fény blokkolására fejleszettek ki.
Hogyan működnek ezek a látásjavító eszközök?
Olyan lencsekezeléssel rendelkeznek, amelyek elzárják vagy kiszűrik a kék fényt. A lencsék csökkentik a kék fény mennyiségének a szembejutását, így a digitális képernyőkön végzett munka biztonságosabb és kényelmesebb a szem számára.
Hogy érik el a kívánt célt?
A maximális kényelem érdekében ezeknek a szemüveglencséknek tükröződésgátló (AR) bevonattal kell trendelkezniük. Néha tükröződésgátló rétegnek nevezik az AR bevonatot, amely kiküszöböli a lencsék elülső és hátsó felületeinek fényvisszaverődését, amely szemfáradást okozhat. Továbbá természetesen a kék fény szűrése további előny.