Magánrendelés keretében kiemelten foglalkozunk:
Mit jelent a gyermekek szemészeti szakellátása:
A gyermekszemészet a szemészet egyik ága, amely a szembetegségekkel, a látásfejlődéssel és a gyermekek látásgondozásával foglalkozik. Átfogó értékelést és kezelést nyújt a szem- és látászavarokkal küzdő kis páciensek számára.
A gyermekszemész szakellátási feladatai között diagnosztizálja, megelőzi és kezeli a gyermekek szemét és látását érintő betegségeket. Gyermekkorban sok olyan szemprobléma alakulhat ki, ami gyakran speciális ellátást igényel. A gyermekkori szemészeti ellátás a rutin szűrésektől a súlyosabb állapotok, például a koraszülöttkori retinopátia vagy a gyermekkori szürkehályog vagy zöldhályog gondozásáig mindenre kiterjed.
A szembántalmak gyermekkorban bármikor előfordulhatnak, ezért mielőbbi kezelésük elengedhetetlen az optimális látás elérése (visszaállítása) és a szövődmények megelőzése érdekében.
A korai diagnózis döntő fontosságú gyermekeknél, mivel látórendszerük születéskor még nem fejlődött ki teljesen; 7 éves kora körül éri el. Ha egy szemproblémát nem kezelnek vagy korrigálnak e kor előtt, fennáll a tartós vagy akár tartós utóhatások veszélye.
A szemhibákat nem lehet kinőni!
A szemproblémák korai felismerése elengedhetetlen az egészséges fejlődéshez. Ezért nemcsak speciális vizsgálatokat kínálunk az ifjoncok számára, hanem gyakorlatunkban különös figyelmet fordítunk a gyermekbarát kezelésre is.
Gyakori szembetegségek gyermekkorban:
A gyerkőcök nagyon közeli kontaktusba kerülnek mind szüleikkel, mind közösségi társaikkal is. Természetes, hogy ilyenkor a fertőző betegségek átvitelének a valószínűsége is nagyobb.
1. Nagyon gyakran lépnek fel a kötőhártya gyulladások különböző formái. A legtöbb esetben banális folyamatról van szó, mely gyakran spontán is gyógyul fölöslegesen alkalmazott antibiotikumos szemcsepp alkalmazása nélkül.
2. Ugyancsak higiénés okokra vezethető vissza a szemhéjszéli árpa megjelenése is. Szintén gyakran spontán gyógyuló folyamatról van szó. A szemhéjszél mirigyeinek a gyulladása nem súlyos betegség, de nebulóknál a kezelés kivitelezése körülményesebb, ezért néha az árpa műtéti megoldására is szükség van.
3. Nem ritka a esetükben a játéka közben bekövetkező tompa sérülés sem. A sérült gyerkőc vizsgálata nem könnyű, sok türelmet kíván mind a szülő, mind az egészségügyi dolgozó részéről. Az ifjoncok félelmét legyőzve a vizsgálat során fel kell tárnia sérülés jellegét, és ennek megfelelően megválasztani a helyes gyógymódot.